PROTECTION FOR THE MILLENNIUM

کمپانی بزرگ HELITA فرانسه از سال 1923 میلادی تاکنون پیشتاز صنعت تولید صاعقه گیر الکترونیکی در جهان می باشد و با حدود 90 سال سابقه نخستین و قدیمی ترین سازنده صاعقه گیر در فرانسه و اولین سازنده صاعقه گیر های  الکترونیکی خازنی در دنیا می باشد . در سال 1995 میلادی کمپانی هلیتا با همکاری موسسه CNRS (سازمان ملی تحقیقات علمی فرانسه ) استاندارد NFC17-102 را تدوین کردند که هم اکنون این استاندارد به عنوان معروفترین و تنها ترین استاندارد صاعقه گیر الکترونیکی در دنیا است . این کمپانی وابسته به کارخانجات بزرگ ABB با پشتوانه غنی تکنولوژی می باشد .

 

    

 


کمپانی CITEL فرانسه از سال 1937 میلادی فعالیت خود را در زمینه برق گیر ها آغاز نموده و هم اکنون یکی از پیشگامان این صنعت در سطح جهان می باشد .
این کمپانی یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان سرج ارستر در سطح دنیا می باشد . تولیدات شرکت CITEL شامل کلیه ارستر های AC کلاس B-C-D در ولتاژهای مختلف و ارسترهای DC ، ارسترهای RF ، تلفن ، دیتا و کامپیوتری می باشد .

 

 

کمپانی KLK در سال 1985 میلادی در کشور اسپانیا تاسیس و با داشتن بیش از 27 سال تجربه یکی از پیشگامان تولید تجهیزات ارتینگ بر طبق استانداردهای بین المللی به منظور حفاظت جان انسانها و کابرد مناسب سیستمهای الکتریکی می باشد .

 

 

 

اخبار صنعت برق

  • هشتمین دوره نمایشگاه صنعت برق استان اصفهان از تاریخ 5 الی 8 خرداد ماه سال 95 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان در مجاورت پل شهرستان برگزار می گردد. لازم به ذکر است گروه کالایی نمایشگاه سیستمهای انتقال نیرو ، سیستمهای تولید، توزیع، بهره برداری و انتقال نیرو، برق خانگی و صنعتی روشنایی، انرژی های نو و تجدیدپذیر، تست و کنترل و مشاوره، طراحی و مدیریت خدمات می باشد.

  • پیرو تصویب «آییننامه جدید مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی» در شوراي عالی حفاظت فنی و انتشار آن در روزنامه رسمی کشور در تاریخ 94/11/17 مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف ارتقاي کیفی سطح خدمات تخصصی در زمینه ایمنی در کارگاههاي مشمول و تقویت بخش خصوصی داراي صلاحیت : «پنجمین دوره آزمون مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی» را در روزهاي 20 و 21 مرداد برگزار می نماید.

  • اجراي آئين نامه حريم خطوط برق، تغيير در اساسنامه سازمان توسعه برق ايران و تشکيل شرکت مادر تخصصي توليد برق نيروگاه‌هاي حرارتي، برنامه‌ريزي براي ساماندهي بخش توزيع نيروي برق کشور و تصويب قانون حمايت از صنعت برق، توسط مجلس شوراي اسلامي از دستاورد های مهم سال94 بوده است.
     

مقالات

چرا باید صاعقه گیر نصب کنیم؟

چرا باید صاعقه گیر نصب کنیم؟

انتخاب سطح حفاظتی

راهنمای انتخاب سطح حفاظتی سیستم صاعقه گیر

حذف الکتریسیته ساکن

تمهیدات لازم جهت حذف الکتریسیته ساکن از خط تولید
(قسمت اول)